Strona poświęcona technologiom sieciowym

Dostęp do Internetu mobilnego

Dostęp do Internetu mobilnego

Uzyskanie dostępu do Internetu mobilnego jest dosyć proste. Obecnie usługa oferowana jest przez znakomitą większość operatorów internetowych oraz operatorów sieci komórkowych. Urządzenia mobilne są dosyć mocno związane z taką formą dostępu do sieci, tak więc nie powinno dziwić, że to właśnie tam zakupić można takie usługi.

Podobnie jak dostęp do telefonii komórkowej, dostęp do sieci mobilnej oferowany jest zarówno w ramach abonamentu jak i po prostu na kartę. Co więcej w obu przypadkach wykorzystać można po prostu zwykła kartę SIM, dokładnie taką samą z której korzysta się w telefonach komórkowych.

Jest to więc rozwiązanie dosyć praktyczne. W przypadku dostępu na kartę płaci się po prostu za ilość wykorzystanych danych lub za połączenia telefoniczne. Karta nadal może być po prostu wykorzystywana do rozmów telefonicznych. W każdej chwili można sprawdzić także i to jak dużo danych pozostało nam jeszcze do wykorzystania. Przy takiej formie korzystania z sieci pojawia się także kwestia modemu, który jest urządzeniem niezbędnym jeśli użytkownik chce korzystać z dostępu do mobilnej sieci na swoim komputerze. Odpowiedni sprzęt także otrzymać można od operatora. Możliwe jest także korzystanie ze swojego własnego modemu, który spełniać będzie standardy operatora.

Zobacz: http://www.upc.pl/internet/uslugi-dodatkowe/

Sprzęt powinien funkcjonować w taki sposób aby w pełni wykorzystać szybkość oferowanego łącza internetowego w przypadku Internetu mobilnego. Dosyć istotnym elementem jest także łatwość konfiguracji. Jeśli modem otrzymujemy od operatora to konfiguracja staje się praktycznie zbędna. Wystarczy tylko zainstalować dostarczone oprogramowanie, a modem samoczynnie połączy się z siecią. Pomocny może być także mechanizm automatycznego wznawiania połączenia. Nigdy nie można bowiem wykluczyć problemów ze stabilnością połączenia. Ale jeśli będą one niewielkie to użytkownik może ich nawet nie odczuć bowiem połączenie wznowione zostanie praktycznie od razu. W pewnym stopniu także od rodzaju używanego modemu zależy to czy uda się połączyć z siecią.

Podobne wpisy:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Znajdź nas na facebooku